يکي از شاخه‌هاي رشته‌ي دندانپزشکي، ارتودنسي است. ارتودنسي رشته‌اي است که در آن با روش‌هاي متفاوت از جمله جراحي فک، بهره از هدگيرها براي حرکت دندان‌ها، ارتودنسي مرئي يا نامرئي و همچنين ارتودنسي ثابت يا ارتودنسي متحرک، به افراد اين کمک را مي‌کند تا دندان‌هايشان در فرمي مطلوب قرار بگيرد. اين مورد را نيز بايد در نظر داشت که ميان دکتر ارتودنسي و دندانپزشک، تفاوت‌هاي عميقي وجود دارد.

ارتودنتيست، دندان پزشکي است که ارتودنسي تخصص او  است؛ در صورتي که هر دندانپزشکي با ارتودنسي آشنايي ندارد.

قرار نگرفتن دندان‌ها در شکلي مطلوب در دهان، عوارضي مانند گوارش نامطلوب، بسته شدن دهان به شکلي نامناسب، اثرگذاري نامطلوب در تعاملات اجتماعي  و  . را به همراه دارد.

مراحل ارتودنسي دندان

 

بي‌توجهي به نياز به ارتودنسي دندان‌ها در کودکان مي‌تواند عوارض جبران ناپذيري به همراه بياورد. بيش از هر چيز اين عوارض در دوران بزرگسالي خودشان را نمايان مي‌کنند. کاهش تعملات اجتماعي يکي از مهم‌ترين عواملي است که بزرگسالان را در بازه سني بيش از 18 سال  ، ترغيب به رفتن به مطب پزشکان مي‌کند.

ارتودنسي نامرئي: يکي از محبوب‌ترين روش‌هاي ارتودنسي دندان‌ها، ارتودنسي نامرئي است. در ارتودنسي نامرئي، بهترين متخصص ارتودنسي با بهره از پلاک‌هاي نامرئي يا روش ‌هاي ديگر، ارتودنسي شما را به شکلي ايجاد مي‌کند که توسط افراد ديگر قابل تشخيص نيست. البته اين مورد را نيز بايد در نظر بگيريد که هزينه ارتودنسي نامرئي، بيش از ارتودنسي‌هاي مرئي است. مهم‌ترين دليل اين امر، هزينه موادي است که در اين ارتودنسي به کار مي‌رود.

به عنوان مثال در روشي از ارتودنسي نامرئي، مبلغي بين سه تا شش هزار دلار بايد توسط بيمار پرداخت شود. در اين روش، تمام قالب‌هايي که در طول درمان بيمار بايد بر روي دندان‌هاي خودش قرار بدهد، در لابراتوارهايي در خارج از کشور ايران تهيه مي‌شود و سپس به ايران ارسال مي‌شود.

قيمت ارتودنسي نيز متناسب با نوع انتخاب‌هايي که شما انجام مي‌دهي د، متفاوت است. به عنوان مثال براي شما شرحي از ارتودنسي نامرئي را در بالا داديم يا در مواردي که نياز به جراحي وجود دارد، هزينه ارتودنسي نيز افزايش خواهد يافت.

انتخاب بهترين دکتر ارتودنسي و بهترين متخصص ارتودنسي در شرق و غرب تهران يا در هر شهر ديگري، به شما مي‌تواند اين آسودگي خاطر را بدهد که روندي مطلبوب براي درمان شما توسط پزشک طي مي‌شود و با خيالي آسوده شاهد بهبود فرم دندان‌هايتان شويد.

مراحل ارتودنسي بزرگسالان يکي از پرسش‌هاي مهمي است که بسياري از افراد پيرامون آن، سوالات خود را مي‌پرسند. به صورت کلي ارتودنسي بزرگسالان در قدم اول با مشاهده دندان‌ها و فک توسط متخصص ارتودنسي شروع مي‌شود

معمولا بهترين متخصصين ارتودنسي با اولين مشاهده دندان‌ها و فرم فک شما، مي‌توانند داده‌هاي مفيدي پيرامون روند درمان و هزينه درمان به شما بدهند. در اين مرحله، متخصص از شما مي‌خواهد تا دو نوع عکس برداري از نوع لنترال و OPG انجام بدهيد. پس از عکاسي، پزشک به شکل بهتري مي‌تواند شرحي از روند درمان شما بدهد.

اينک مرحله‌اي است که در آن، ارتودنتيست ، تصميم مي‌گيرد که شما به چه روشي نياز داريد. جراحي، ارتودنسي يا استفاده از هدگير. البته موارد معدودي هست که بيمار نيازمند جراحي شود

پزشک مجرب ارتودنسي، به شما از تمامي عوارضي که ممکن است در طي درمان پيش آيد، آگاهي مي‌بخشد و با خيالي آسوده، زيبا شدن فرم و چينش دندان‌هايتان را شاهد خواهيد بود.   

 


دانلود رایگان 2 ارتودنسي ,درمان ,نامرئي ,هزينه ,متخصص ,دندان‌ها ,ارتودنسي نامرئي، ,متخصص ارتودنسي ,ارتودنسي نامرئي ,عنوان مثال ,ارتودنسي بزرگسالان ,بهترين مت منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تخفیف نینجااندروید دنیای از خوشمزه ها تخفیف ویژه فقط برای امروز اسرار کائنات اخبار فیلم نسیم کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. مافیا در فضای کهکشانی گالری روناهی