اگر می خواهید چمن بکارید!

 • اگر می خواهید چمن بکارید!

  با مطالب حیوانات خانگی بیست ستون همراه باشید.

  طرز کاشت چمن,نکاتی برای کاشتن چمن

  چمن در خاک بارور شده رشد بهتری خواهد داشت

  چمن کاری به عنوان یک حرفه تخصصی در جهان شناخته شده است. رشد چمن در پارک ها، باغ و باغچه علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد از فرسایش تدریجی خاک جلوگیری می کند.

  انتخاب نوع گونه های چمن مناسب با شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر، سبب ایجاد چمن زیباتر مانند یک فرش یا پوشش منظم می شود.

  انتخاب بذر چمن

  از نظر شرایط آب و هوایی چمن ها به ۲ دسته کلی تقسیم می شوند. ۱- گونه های مناسب برای مناطق سردسیر. ۲- گونه های مناسب برای مناطق گرمسیر. انتخاب نوع گونه چمن مناسب با شرایط جغرافیایی بسیار مهم است.

  گونه های مناسب برای سرما در اواخر تابستان و پاییز کاشته می شوند و بهترین زمان کشت در پاییز می باشد. این گونه ها تمایل به رشد در مناطق شمالی که دارای زمستان سرد و تابستان ملایمی هستند دارند.

  گونه های مناسب فصل گرم در بهار و تابستان کاشته می شوند. این گونه رشد خوبی در مناطق خیلی گرم و دارای زمستان معتدل دارد.

  تصمیم بگیرید کدام گونه مناسب شرایط باغچه و یا حیاط خانه شماست زیرا شرایط جغرافیایی در سلامت چمن شما تاثیر دارد.

  از کجا بذر چمن تهیه کنیم؟

  شما می توانید بذر چمن را از گاه های کشاورزی و یا به صورت آنلاین و اینترنتی تهیه کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که از جای مطمئن می کنید. همه بذرهای چمن در نگاه سالم هستند. تهیه بذر با کیفیت بسیار مهم است.

  میزان مصرف چمن در زمین

  شما باید ابتدا محاسبه کنید چه مقدار بذر نیاز دارید. میزان مصرف گونه های مختلف چمن با هم فرق می کند. معمولا در گونه های اسپرت میزان ۴۰ تا ۵۰ گرم برای یک متر مربع استفاده می شود.

  آماده سازی خاک برای کاشت چمن

  خرد کردن کلوخ ها و شکافتن لایه بالایی سطح خاک باعث ریشه زنی بهتر چمن می شود. با شکستن توده های سفت، خاک نرمتری خواهید داشت. همچنین چوب و سنگ ها را از سطح خاک جمع آوری کنید.

  سطح زمین را با غلطک در زمین های بزرگ و با بیل در زمین های کوچک صاف و محکم کنید. اگر توده ای از آب بر اثر بارش در زمین جمع شده حتما آن را پاک کنید.

  در زمین های بزرگ از ابزار مناسب ولی برای باغچه کوچک از بیلچه و چنگک استفاده کنید.

  کوددهی

  چمن در خاک بارور شده رشد بهتری خواهد داشت. کودهای حیوانی پوسیده را با خاک ترکیب کنید.

  پاشیدن بذر

  اگر می خواهید سطح وسیعی را چمن بکارید از ماشین بذر کار که چمن را به صورت یکسان پخش می کند استفاده کنید. ولی برای محدوده کوچک عملیات بذر پاشی را با دست می توان انجام داد.

  از پاشیدن بذر اضافی خودداری کنید. در غیر این صورت چمن هایی نازک خواهید داشت.

  روی بذرها مقدار خیلی کمی خاک نرم الک کنید تا از عوامل مختلف در از بین بردن بذر جلوگیری کنید.

  به تلگرام ما بپیوندید

  5 ستاره از 5 در 1 رای

  عنوان این مقاله : اگر می خواهید چمن بکارید!

  رای شما :

  زمان دقیق: 2017-07-11T00:00:41+04:30

منبع: مجله اینترنتی بیست ستون  


دانلود رایگان 2 گونه ,خواهید ,زمین ,شرایط ,بکارید ,مناطق ,مناسب برای ,میزان مصرف ,خواهید داشت ,دارای زمستان ,استفاده کنید منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مرجع دانلود مد بازي ها ღ۰‿●دنیای دخملونه من●‿۰ღ هر چی بخوای معرفی کالا فروشگاهی Valeriedmyq64 website عشق افلاطونی سرورهای ورد اف وارکرفت ایرانی-Top Ranking World Of Warcraft Private Servers پایان نامه، پروپوزال، آزمون های روانشناسی، مشاوره و مدیریت، کارهای پژوهشی، معرفی روانشناسان، مطالب روانشناسی، درمان اختلالات کودکان مووی فا